WARSZTATY

Zdrowe stopy

Wersja online – startujemy 15 kwietnia w specjalnej grupie na fb!

Czy masz problemy ze stopami?

Odczuwasz ból w stopach? W czasie chodzenia, stania? A może cały czas?
Masz problem z halluksami?
Martwisz się, że masz płaskostopie?
Chciałabyś zaradzić koślawości?
Nie możesz kupić wygodnych butów?

Chcesz zadbać o swoje stopy, ale nie wiesz jak?

Próbowałaś różnych sposobów?  Stosowałaś kremy, leki przeciwbólowe, masowałaś, ćwiczyłaś? To wszystko nie przyniosło jednak rezultatów, jakich oczekiwałaś? Czujesz zniechęcenie i zaczynasz tracić nadzieję, że kiedyś pozbędziesz się swoich dolegliwości? Masz wątpliwości czy porady i zalecenia, które uzyskałaś do tej pory były rzeczywiście najlepsze? Zaczynasz godzić się z myślą, że nie pozostaje nic innego, jak przyzwyczaić się do bólu w stopach, łydkach?

A teraz wyobraź sobie, że może być inaczej.

Znasz sposoby i ćwiczenia, które przynoszą Ci ulgę. Potrafisz je bez problemu zastosować.
Dbanie o stopy jest codzienną przyjemnością. Poświęcasz kilka lub kilkanaście minut dziennie.
Każdego dnia widzisz efekty swojej pracy. Wiesz, także czego Twoje stopy bardzo nie lubią.
Nie popełniasz błędów, którymi mogłabyś nieświadomie im szkodzić.
To wszystko poprawia ich kondycję. Byłoby wspaniale, prawda?

Mogę Ci pomóc!

Nazywam się Katarzyna Petela.
Jestem fizjoterapeutką.
Pomagam w problemach dotyczących sprawności, zdrowia, komfortu życia.
Uczę skutecznych, praktycznych i łatwych metod łagodzących skutki nieprawidłowej postawy, braku ruchu, przepracowania i stresu.
Ukończyłam Poznańską Akademię Medyczną oraz dziesiątki specjalistycznych kursów. Pracuję od 18 lat.

Co o warsztatach mówią uczestniczki?

Witam !
Jestem osobą chorująca na kilka przewlekłych chorób. Wiedziałam, że w stopach jest wiele receptorów i warsztaty “Zdrowa stopa” mogą być mi pomocne w leczeniu. Dzięki zdobytej wiedzy staram się poprawnie siedzieć i chodzić.  Ćwiczenia były pokazane bardzo dokładnie.  Ćwiczenie w domu nie sprawia większych kłopotów. Na warsztatach Pani Kasia uzmysłowiła mi, że mam tendencje do „zamkniętej” postawy ciała. Pokazała jak prostymi ćwiczeniami mam pracować nad „otwieraniem” stawów biodrowych, które mają wpływ na stopę. Teraz już wiem, że nie powinnam nosić klapek i japonek, więc ich nie noszę. Nie siedzę z opartymi piętami o nogi krzesła i nie trzymam długo złączonych kolan. Te zalecenia były dla mnie dużym zaskoczeniem. Są proste do zastosowania i cieszę się, że w ten sposób dbam o swoje zdrowie.W czasie warsztatów była bardzo miła atmosfera. Pani Kasia ciepła i przesympatyczna.  Posiada dużą wiedzę i umiejętności manualne.

Jadwiga Pigoń

Informacje dotyczące ćwiczeń i wiedza, którą otrzymałam są dla mnie wyczerpujące i bardzo pomocne. Chętnie wzięłabym udział w kontynuacji dotyczącej np. postawy ciała. Podobało mi się to, że każde ćwiczenie przerobiłyśmy na sobie i wiemy jak je robić. Polecam udział w warsztatach “Zdrowa stopa” ponieważ problemy ze stopami są meczące a wiedza na temat prawidłowej postawy i sposobów „postępowania z własnym ciałem” niezwykle przydatna. A wiedza była przekazana komunikatywnie i rzetelnie i przydałaby się każdemu. Magda - uczestniczka I edycji

Na warsztaty „Zdrowa stopa” przyszłam w celu zdobycia wiedzy jak radzić sobie z problemem palucha koślawego. Poznałam ćwiczenia nie tylko dla stóp, ale też innych części ciała. Teraz wiem, że problem z halluksami jest powiązany z pracą mięśni miednicy i nóg. Ćwiczenia odebrałam bardzo dobrze. Część z nich jest dla mnie bardzo łatwa. Do innych muszę się trochę przyłożyć. Czuję się po nich sprawniejsza. Wcześniej nie wiedziałam, że chodzenie w klapkach nasila problem moich halluksów. Atmosfera była bardzo sympatyczna i dała dużo pozytywnej energii. Krystyna Nowak

Ważne dla mnie były informacje na temat możliwości przeciwdziałania zmianom, do których mam predyspozycje, poprzez uaktywnianie mięśni, których nie używam. Niby oczywiste, ale jednak ucieka z głowy. Warsztaty pomogły mi w budowaniu większej świadomości ciała i odpowiedzialności za własne zdrowie. Podobało mi się praktyczne połączenie ćwiczeń na warsztacie ze skryptem z fotografiami – przez obraz zapamiętałam to, co ćwiczyłyśmy. Dużo nowych ćwiczeń, z których utworzyłam zestaw najbardziej dopasowany do moich dolegliwości. Profesjonalnie prowadzony, w przyjemnych wnętrzach. Edyta Dowhan

Na początku zajęć otrzymasz skrypt ze wszystkimi technikami manualnymi i ćwiczeniami.
Skrypt będzie Twoim przewodnikiem na warsztatach a potem będziesz mogła wykorzystać go do pracy w domu.
Ćwiczymy na boso, w sportowych strojach. Część ćwiczeń wykonujemy siedząc na krzesłach, część na matach.
Maty są na miejscu. Wystarczy rozłożyć na niej swój ręcznik.
Zajęcia prowadzone są w grupie 12 osób.
Trwają 3 godziny.
Bardzo proszę o przyjście 15 minut wcześniej.

Część 1

  • Przyczyny zaburzeń w obrębie stopy
  • Krótkie i długie mięśnie wpływające na funkcje stopy
  • Zaburzenia pracy mięśni palucha i palców koślawych oraz przy płaskostopiu poprzecznym i podłużnym

Część 2

  • Omówienie najczęstszych zachowań szkodzących stopom
  • Prawidłowa praca stóp w czasie chodu
  • Co to jest priopriocepcja?
  • Test kontroli stopy

 Część 3

  • techniki i metody, które możesz stosować w domu oglądając ulubiony serial, miedzy innymi: mobilizacja I kości śródstopia, rozciąganie struktur grzbietowej strony stopy i podudzia, odwodzenie palców, odtwarzanie łuku poprzecznego

Część 4

  • ćwiczenia mięśni kończyny dolnej wpływające na pracę stopy, między innymi: zginanie grzbietowe i podeszwowe stopy, rozciąganie mięśni stawu biodrowego, rozciąganie mięśni przedniej strony uda

Ze względu na sytuację epidemiczną warsztaty odbędą się online

od 15 kwietnia 2020 do 24 kwietnia 2020

Inwestycja 69 zł 


Zapisy

kasia@szkolapracyzcialem.pl
• tel. 690003440

Jeśli korzystasz z płatności internetowych możesz zapisać się poprzez dokonanie płatności online: