Sesja relaksu – napinanie i rozluźnianie mięśni 

Witam Cię serdecznie!

W sesji relaksu, którą dla Ciebie nagrałam, inspirowałam się metodą Jacobsona. Jest to metoda, która wykorzystuje delikatne napięcia i rozluźnianie mięśni. Fenomen rozluźnienia mięśni po wcześniejszym ich napięciu jest często wykorzystywany w fizjoterapii w procesie leczenia. 

Napięcie mięśni wykonuje się na wdechu a rozluźnienie na wydechu. Rozluźnianie może trwać przez kilka oddechów. Możliwe, że poczujesz jak z każdym wydechem mięśnie rozluźniają się coraz bardziej.

Na początku mówię o podejściu do ciała, które być może Ci się spodoba.  

Przyjemności!

Kasia

Nagranie włącz, gdy już będziesz miała przygotowane wygodne miejsce w swoim łóżku lub na podłodze. Kliknij w mały trójkącik po lewej stronie. Odczekaj chwilkę aż ruszy nagranie. Czasem nie chce się uruchomić. Pomaga zmiana przeglądarki internetowej np. z Firefox na Chrome. Regulacja głośności jest po prawej stronie. W kilku miejscach jest tylko cisza.

Sesja trwa 16 minut.

nagranie sesji relaksu

utworzone przez Kasię Petelę