Mięśnie dna miednicy. Gdzie są?

Mięśni dna miednicy nie możesz zobaczyć ale poniżej znajdziesz nagranie, za pomocą którego niczym GPS albo Google Maps zlokalizujesz cel Twoich działań.

Ćwiczenie możesz zrobić nawet teraz, siedząc przy komputerze, o ile możesz pozwolić sobie na dotykanie się “tu i tam” 😉

Świadomość i relaksacja mięśni dna miednicy

Pierwszym krokiem w nauce ćwiczeń mięśni dna miednicy jest zwiększenie świadomości i relaksacja.

Mięśnie dna miednicy napinają się pod wpływem stresu tak jak inne części ciała. Być może czasem zaciskasz z nerwów zęby, marszczysz czoło lub wstrzymujesz oddech. Zdarza Ci się tak? Tak samo na stres, emocje, przeżycia reaguje dno miednicy. Dlatego relaksacja jest ważną częścią całego treningu.

Jaką kobietą jesteś? Bardzo aktywną fizycznie? Lubiącą wyzwania sportowe? A może bardzo zestresowaną? Jaką historię masz za sobą? Jakie traumy przeżyłaś? Czy miałaś kiedyś wypadek samochodowy? Jaki masz kontakt ze swoim ciałem? Jakie masz do niego nastawienie? Te pytania mogą pomóc jeśli okaże się, że rozluźnienie mięśni dna miednicy jest dla Ciebie bardzo trudne. Pamiętaj, że pierwsze próby rozluźniania mogą się po prostu nie udać. Daj sobie czas na odzyskanie kontaktu ze swoim ciałem. Nazwa tych warsztatów “Obudź mięśnie dna miednicy” nie jest przypadkowa.

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujesz chwili tylko dla siebie. Będzie to czas na głęboki, świadomy relaks.

Wybierz komfortową przestrzeń. Tak, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Połóż się na podłodze na dywanie lub kocu. Zadbaj o to, aby było Ci ciepło.

Gotowa? Przygotuj miejsce, włącz nagranie. Abyś miała czas odejść od kompa i się położyć, na początku mówię coś bez sensu o sąsiadach za ścianą, o ochach i achach 🙂 Sesja zaczyna się od 55 sekundy.

Jakie są Twoje odczucia po tej sesji?

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, proszę wpisz je poniżej w komentarzu. Możesz pisać anonimowo. Czasem wydaje nam się, że tylko my mamy jakiś problem. Czasem jest nam raźniej gdy okazuje się, że ktoś obok ma podobny. Dlatego zachęcam Cię do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami tutaj. Jeśli chcesz możesz napisać do mnie e-mail.

Za tydzień jeszcze jedna lekcja przed warsztatami 🙂

 

%d bloggers like this: